چسب, نکات ایمنی

تمیز کردن چسب از روی لباس

تمیز کردن چسب از روی لباس‌ها

تمیز کردن چسب از روی لباس

حتما پیش آمده که شما در کارگاهتان تولید خودتان و یا منزل در تماس با چسب‌ها و مواد شیمیایی چسبنده تماس بگیرید و لباستان چسبی شود و برای تمیز کردن چسب از روی لباس به دردسر بیوفتید.

چسب‌های صنعتی و تخصصی با توجه به شرایط مصرف و حلال استفاده شده در آن به راحتی از روی دست ، پارچه و لباس پاک نمی‌شود و برای تمیز کردن نیاز به حلال پایه ی چسب دارد.عمدا چسب‌ها به دو نوع محلول در آب و چسبهایی که با حلال های نفتی حل می شوند تقسیم می شوند.

۱-چسب های محلول در آب

شکل ظاهری این چسب‌ها معمولا به صورت مایع سفید یا شیری رنگ هستند اگر لباس شما به صورت ناگهانی آلوده به این چسب‌ها شد می‌توانید در صورت تازه بودن آنرا سریعا با آب بشویید و در صورتی که چسب خشک شده است و آثاری به صورت لکه و سفیدی به جای گذاشته،لباس چسبی شده را حدود یک ساعت در آب گرم گذاشته سپس بشویید.این چسب‌ها معمولا در صنایع چوب و کاغذ ، مصارف عمومی و خانگی در دسترس است و کاربرد دارد.

۲-چسب های پایه حلال نفتی

این چسب‌های تنوع زیادی دارد و شکل ظاهری آنها متفاوت است معمولا چسب‌های پایه حلال بوی تندی دارند این چسب‌ها برای پوست دست کاملا خطرناک است و پاک کردن لکه‌های این چسب حوصله بیشتری می خواهد،ابتدا باید بگذارید این چسب خشک شود اگر لباس و یا پیراهن شما از الیاف با دوامی مانند جین یا کتان ضخیم بود لکه چسب را بتراشید و بردارید .

روش‌های دیگری برای پارچه‌های حساس‌تر پیشنهاد می‌شود استفاده از حلال‌های قابل دسترس مانند بنزین و یا تینر که با شستشو چسب‌ها را بین میبرد.این نکته قابل توجه است که در منزل و محیط‌های بسته از حلال‌ها استفاده نکنید.

نکته

کلیه موارد و راه کارهایی که برای تمیز کردن چسب از روی لباس توصیه شد، برای لباس ها و پارچه‌های قابل شستشو است بهتر است برای لکه بری از لباس‌های رنگی و ظریف به خشکشویی‌ها و افراد متخصص مراجعه کنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.